Pranešimai spaudai

2014
gegužės
22 d.

Švietimo ir mokslo ministras: mokymasis vyksta ne tik klasėje

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos generaliniu sekretoriumi Džonu Mėjumi. Daugiau nei 140 pasaulio šalių įgyvendinama neformaliojo ugdymo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų, skatina pasiruošti gyvenimui ir darbo rinkai.

Kaip pažymėjo švietimo ir mokslo ministras, vaikams ir jaunimui labai svarbios ne tik klasėje suteikiamos žinios, bet ir gebėjimai, įgyjami už jos ribų. Todėl Lietuva savo pirmininkavimo ES Tarybai metu kaip vieną iš svarbių klausimų į tarptautinę dienotvarkę kėlė neformalių gebėjimų pripažinimą.

Anglijos karalienės vyro Edinburgo hercogo Filipo prieš 60 metų inicijuotas projektas – tai savanoriška mentorystės principu veikianti programa, orientuota į mokymąsi iš patirties. Ji suteikia galimybę dalyviams patiems pasirinkti tobulėjimo sritis, išsikelti tikslus ir atkakliai jų siekti. Jos dalyviai įsivardija asmenines stiprybes ir silpnybes, geriau pažįsta savo mokymosi stilių, todėl didėja jų motyvacija mokytis.

Dalyvaujantys Tarptautinių apdovanojimų programoje jauni žmonės pradeda kūrybiškiau mąstyti, mokosi analizuoti savo patirtį ir iš jos mokytis, lavina darbo rinkai reikalingus įgūdžius – didėja jų konkurencingumas darbo rinkoje.

Lietuvoje programa pradėta vykdyti nuo 2000 metų, nuo 2014 m. programos plėtrą Lietuvoje remia Švietimo ir mokslo ministerija, programą koordinuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Daugiau informacijos apie programą: http://www.dofe.lt .

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt