Pranešimai spaudai

2007
sausio
05 d.

Švietimo ir mokslo ministrė Londone įteiks pažymėjimus lituanistinių mokyklų mokytojams


Šiandien, sausio 5 d., Švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė išvyksta į Londoną, kur dalyvaus Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės lituanistinių mokyklų mokytojų seminaro baigiamajame renginyje. Šį vakarą ministrė mokytojams įteiks Pedagogų profesinės raidos centro, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžios institucijos, pažymėjimus.Jungtinės Karalystės lituanistinių mokyklų mokytojai nuo sausio 3 d. dalyvauja Lietuvos Respublikos ambasadoje surengtame seminare, į kurį pakviesti ir atstovai iš Lietuvos institucijų. Čia taip pat pranešimą skaitė Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Kolesnikova.

Pastaraisiais metais daug lietuvių šeimų išvyko gyventi ir dirbti į kitas šalis. Pasak švietimo ir mokslo ministrės R. Žakaitienės, tokia gyvenimo permaina ypač reikšminga ir sudėtinga išvykusiems vaikams. Jiems reikia prisitaikyti prie kitos šalies kultūros, švietimo sistemos, skirtingų ugdymo programų, naujų mokytojų ir draugų. „Vaikų prisitaikymą prie naujų sąlygų gali ir turi palengvinti lituanistinės mokyklos, kuriose jie patenka į jiems pažįstamos lietuviškos kultūros terpę, susitinka su panašaus likimo bendraamžiais, bendrauja su čia dirbančiais lietuviais mokytojais. Neabejotinai lituanistinės mokyklos svarbios ir tuo, kad jose mokiniai, atvykę iš Lietuvos, tęsia lietuvių kalbos mokymąsi, gilina žinias apie lietuvių kultūrą ir istoriją. Tokiu būdu lituanistinės mokyklos laiduoja geresnes galimybes grįžus į tėvynę integruotis į Lietuvos gyvenimą ir švietimo sistemą“, – sako ministrė.

Švietimo ir mokslo ministrės pabrėžia: „Svarbu, kad žmonės, dirbantys su lietuvių vaikais kitose šalyse, palaiko ryšius su Lietuvos švietimo ir kultūros specialistais, domisi Lietuvos švietimo ir kultūros naujovėmis.“ Užsienyje dirbantys mokytojai taip pat prisideda prie Lietuvoje rengiamų mokymo priemonių ekspertavimo, patys rengia mokymo priemones lituanistinėms mokykloms.

„Pritariu iš Lietuvos išvykusių pedagogų norui neprarasti Lietuvos aukštosiose mokyklose įgytos pedagogo kvalifikacijos. Toks jų noras teikia vilčių, kad svetur padirbėję mokytojai grįš į Lietuvos mokyklas, o kartu su jais atvyks ir jų mokiniai. Vis daugiau visų mūsų, tiek gimtoje šalyje, tiek tolimuose pasaulio kampeliuose dirbančiųjų švietimiečių rūpesčio reikia tam, kad neišsivaikščiotų Lietuva. Kad jos vaikai visada galėtų atrasti save Tėvynėje, būtų saugūs ir konkurencingi už jos ribų. Galėtų didžiuotis savo darbais ir pergalėmis“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė.

Ministro atstovė spaudai Ieva Tamutytė
Tel. (8 5) 2361 128, mob. tel. (8 6) 1413 069

Paieška