Pranešimai spaudai

2007
gruodžio
13 d.

Tūkstančiai vaikų dalyvavo skaitymo akcijoje „Draugauk su knyga“


Į Vilnių susirinko daugiau nei 200 akcijos „Draugauk su knyga. Atrask lietuvišką knygą“ laimėtojų. Akcijos dviejuose turuose dalyvavo daugiau nei 620 Lietuvos mokyklų, rajono ir miesto viešųjų bibliotekų, skaitytojų buvo per 100 tūkst., o internetu užsiregistravo per 20 tūkst. skaitytojų, kurie perskaitė po 10 ir daugiau knygų. „Mane labai nudžiugino, kad skaitymo akcijoje labai aktyviai dalyvavo ir bibliotekininkai, ir mokiniai. Akcija „Draugauk su knyga“ skatina vaikus patirti skaitymo, pažinimo džiaugsmą. Tikiu, kad ir vėliau visi skaitysime, lavėsime ir tobulėsime, nes 2008–ieji Lietuvoje paskelbti Skaitymo metais“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė.

Su knyga aktyviausiai draugavę mokiniai apdovanoti paskatinamaisiais „Tyto Alba“ ir „Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas“ leidyklų prizais. Tačiau knyga - ne vienintelis mokiniams dovanojamas džiaugsmas – aktyviausius dalyvius, jų tėvelius ir bibliotekininkus organizatoriai pakvietė į tik jiems skirtą „Keistuolių teatro“ spektaklį.

Laimėtojų sąrašą galima rasti akcijos tinklalapyje www.atrasknyga.lt „Akcijos pagrindiniai pagalbininkai - bibliotekininkai. Jie ne tik siūlė vaikams knygas, kurios būtų įdomios ir naudingos, taip pat rūpinosi, kad kiekvienas mokinys gautų visą reikalingą informaciją. Aktyviausius šešis bibliotekininkus apdovanojame kelionėmis po jų pasirinktą Europos šalį“, - sakė prizo steigėjos VšĮ „Ditmos projektai“ direktorė Edita Masaitytė.

Galimybę aplankyti pasirinktą Europos šalį turės Gargždų „Kranto“ vidurinės mokyklos bibliotekininkė Monika Vaišnorienė, Skuodo rajono viešosios bibliotekos atstovė Stanislava Minelgienė, Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė, Naujosios Vilnios bibliotekos bibliotekininkė Rita Venskūnienė, Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos bibliotekos atstovai. Akcija „Draugauk su knyga. Atrask Lietuvišką knygą“ buvo skirta vaikų skaitymo skatinimui. Akcijos metu, kuri vyksta nuo birželio mėnesio, mokiniai galėjo registruotis mokyklos ar rajono (miesto) viešojoje bibliotekoje ir gauti konkursui parengtą rajonais suskirstytą Lietuvos žemėlapį su kuriuo ir dalyvauja konkurse. Perskaitęs knygą mokinys gauna žemėlapio fragmentą - lipduką, kuriame yra informacija apie tam tikrą Lietuvos regioną ir jame gimusius ar augusius rašytojus (konkurso interneto tinklalapyje www.atraskknyga.lt mokiniai gali rasti visą informaciją apie jo kūrybą).

Akciją inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija ir Kultūros ministerija. Akcija taps tradiciniu Skaitymo skatinimo bei Vaikų kultūros programų renginiu, ugdančiu aktyvius skaitytojus ir skatinančiu mokinius laisvalaikį leisti su įdomia knyga.

Ryšių su visuomene skyrius,
tel. (8 5) 2191233