Renginiai

2018
spalio
12 d.

Konferencija lituanistams „Mūsų mokytojai – Daukantas ir Vydūnas“

10 val. Seime (Gedimino pr. 53, Vilnius) prasidės dvi dienas truksianti konferencija „Mūsų mokytojai – Daukantas, Vydūnas“. Per konferenciją bus aptartas Simono Daukanto ir Vydūno darbų aktualumas šiandienos mokyklai ir visuomenei, pasidalyta naujausiais literatūros, istorijos, kultūros tyrimais. Konferencijos dalyvius pasveikins Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Pranešimus skaitys prof. Viktorija Daujotytė, Egidijus Aleksandravičius, Darius Kuolys, skandinavistas, VDU Viešojo administravimo katedros vedėjas prof. Saulius Pivoras, literatūrologė, tyrinėjanti Simono Daukanto palikimą, Klaipėdos universiteto prof. Roma Bončkutė, VDU dėstytojas dr. Moreno Bonda ir kt. Vyks diskusija apie tai, ar vaikų lietuvybei dar reikės Simono Daukanto ir Vydūno, bus atidaryta paroda apie Simoną Daukantą, 19 val. Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje (J. Jasinskio g. 11, Vilnius) Karaliaučiaus krašto lietuvių kalbos mokytojų asociacijos vadovas Aleksas Bartninkas pristatys filmą „Vydūnas. Vaikystės varpų gaudesys“, 19.30 val. gimnazistai surengs teatro pamoką „Dvylika juodvarnių, apie Daukantą lakstančių“.

Spalio 13 d., šeštadienį, nuo 10 val. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute (Antakalnio g. 6, Vilnius) prasidės kūrybinės dirbtuvės apie tai, kaip sudominti mokinius kalbinės, etnografinės, tautosakinės ir kt. medžiagos rinkimu ir tyrinėjimais. Nuo 11.30 val. Darius Kuolys ves ekskursiją po Daukanto ir Vydūno Vilnių.

Konferenciją organizuoja Seimas, Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras, asociacija „Lituanistų sambūris“, Etninės kultūros globos taryba, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija.     

Programa ir registracija Ugdymo plėtotės centro tinklalapyje

https://www.upc.smm.lt/naujienos/lituanistai/konferencija2018.php.