Sportas

Svarbiausia informacija dėl COVID-19

Atnaujinta: 2021 06 02

Aktualūs klausimai apie sportą karantino metu 

Vyriausybės sprendimu karantinas šalyje pratęstas iki 2021 m. birželio 30 d.

Ar gali dirbti sporto klubai? Kokie taikomi reikalavimai?

Sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų paslaugos vienu metu gali būti teikiamos tiek asmenų, kad vienam paslaugos gavėjui tektų ne mažiau kaip 20 m2 paslaugos teikimo ploto arba būtų aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas paslaugos gavėjas.

Jei paslaugos teikiamos tik imunitetą COVID-19 ligai turintiems asmenims (t. y. pasiskiepijusiems, persirgusiems ar turintiems ne anksčiau nei prieš 24 val. atliktą COVID-19 tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą, taip pat vaikams iki 16 metų) nurodyti maksimalaus asmenų skaičiaus ir paslaugos teikimo ploto vienam asmeniui reikalavimai netaikomi.

Visos paslaugos ir veiklos turi būti vykdomos užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo (OV) nustatytas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygas. Su OV sprendimu Dėl laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugų būtinų sąlygų galima susipažinti čia.

Ar veikia baseinai?

Nuo birželio 1-osios baseinai veikia tokiomis pačiomis salygomis kaip ir sporto klubai, t.y. jų paslaugos vienu metu gali būti teikiamos tiek asmenų, kad vienam paslaugos gavėjui tektų ne mažiau kaip 20 m2 paslaugos teikimo ploto arba būtų aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas paslaugos gavėjas.

Jei paslaugos teikiamos tik imunitetą COVID-19 ligai turintiems asmenims (t. y. pasiskiepijusiems, persirgusiems ar turintiems ne anksčiau nei prieš 24 val. atliktą COVID-19 tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą, taip pat vaikams iki 16 metų) nurodyti maksimalaus asmenų skaičiaus ir paslaugos teikimo ploto vienam asmeniui reikalavimai netaikomi.

Visos baseinų paslaugų teikimo sąlygos išvardytos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendime čia.

Ar galima teikti sporto, laisvalaikio paslaugas lauke?

Teikti sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse galima, jei vienu metu jos teikiamos ne daugiau kaip 10 asmenų, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius, arba ne daugiau kaip 50 asmenų, užtikrinant 50 m2 plotą vienam asmeniui.

Teikiant paslaugas privaloma užtikrinti sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo (OV) nustatytas sąlygas.

Su OV sprendimu Dėl sporto, laisvalaikio ir pramogų teikimo būtinųjų sąlygų galima susipažinti čia.

Kaip vyksta aukšto meistriškumo sportininkų pratybos ir varžybos?

Sportininkams ir treneriams sportuojant kaukių dėvėti nereikia, treniruočių ir varžybų vietose turi būti sudarytos sąlygos tinkamai rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai, panaudotas sporto inventorius ir priemonės, dažnai liečiami paviršiai, pvz., durų rankenos, kėdžių atramos, laiptų turėklai, turi būti valomi ir dezinfekuojami po kiekvienų pratybų, uždaros pratybų patalpos turi būti maksimaliai vėdinamos, atsižvelgiant į technines pastato galimybes.

Sportininkai, treneriai ir kiti susiję asmenys turi būti informuoti, jog turint viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) į pratybų vietą nevyktų.

Aukšto meistriškumo varžybas gali stebėti žiūrovai.

Jei varžybos organizuojamos stebint žiūrovams, organizatoriai privalo užtikrinti, kad uždarose erdvėse vykstančiose varžybose būtų užpildyta ne daugiau kaip 50 proc. visų sėdimų vietų, bet bendras žiūrovų ir (ar) dalyvių skaičius neviršytų 250 asmenų.

Jei varžybose uždarose patalpose dalyvauja tik imunitetą COVID-19 ligai turintys asmenys, gali būti užpildyta ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų, bet bendras žiūrovų ir (ar) dalyvių skaičius neviršytų 2000 asmenų.

Į žiūrovų ir (ar) dalyvių skaičių neįtraukiami sportininkai, dalyvaujantys aukšto meistriškumo sporto varžybose, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistai, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriai, varžybų teisėjai, antidopingo pareigūnai, organizatoriai ir aptarnaujantis personalas

Atvirose erdvėse organizuojamose varžybose gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų ar dalyvių.

Visi varžybas stebintys vyresni nei 6-erių metų amžiaus asmenys renginio metu privalo dėvėti kaukes.

Su OV sprendimu Dėl aukšto meistriškumo sporto varžybų ir pratybų organizavimo būtinų sąlygų galima susipažinti čia: https://bit.ly/3vNesiK

Kas yra aukšto meistriškumo sportas?

Pagal dabartinį LR Sporto įstatymą, aukšto meistriškumo sportu laikoma sportinė veikla, kai sportininkai rengiasi varžyboms, kurios įeina į nacionalinių ir tarptautinių sporto šakos federacijų varžybų sistemą.

Kuris sportininkas ar komanda laikomi aukšto meistriškumo, nustato sporto šakų federacijos, tvirtindamos pasirengimo įvairioms varžyboms atrankos sistemą, sudarydamos rinktinių sąrašus ir pan.

Aukšto meistriškumo sportininko statusas nepriklauso nuo jo amžiaus, jis sietinas su fizinio pasirengimo lygiu, todėl skirtingose sporto šakose gali apimti labai skirtingas amžiaus kategorijas (pvz., gimnastikai, plaukimui būdinga ypač jauno amžiaus sportininkų rengimasis ir dalyvavimas varžybose, o kitose, pvz., irklavime, sunkiojoje atletikoje ir pan., aukščiausi rezultatai pasiekimai vėliau).

 

Aukšto meistriškumo sportininkams, kurie dėl pandemijos negalėjo dalyvauti atidėtose olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, bus ir toliau mokama valstybės stipendija. Tai numato Seimo priimta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengta Sporto įstatymo pataisa.


Svarbiausia, patikrinta ir oficiali informacija apie koronavirusą Lietuvoje