Sportas

Svarbiausia informacija dėl COVID-19

Atnaujinta: 2020 05 04

Nuo balandžio 27 dienos, laikantis nustatytų atstumo reikalavimų, leidžiamos kai kurių sporto šakų treniruotės uždarose ir visų sportininkų – atvirose sporto erdvėse, tačiau su sąlyga, kad būtų išlaikytas bent 10 metrų atstumas tarp sportininkų ar jų 2 asmenų grupių, o vienam sportininkui tektų ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas.

Visiems sportininkams leidžiama treniruotis atviruose sporto aikštynuose, jei 1 sportininkui tenka 10 kvadratinių metrų ir  tarp sportininkų ar jų 2 asmenų grupių išlaikomas ne mažesnis negu 10 metrų atstumas. Stadionai atviri visiems sportininkams, tik svarbu laikytis atstumo bei kitų reikalavimų. Turi būti parinkta tokia treniruočių metodika, kad stadione nors ir esant keliems sportininkams jie dirbtų saugiomis nustatytomis sąlygomis.

Nuo balandžio 30 d. šie ploto ir atstumo ribojimai netaikomi sportininkams, įvykdžiusiems atrankos į olimpines ir paralimpines žaidynes reikalavimus, olimpinių rinktinių kandidatams, sportininkams, besirengiantiems kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams, nacionalinių rinktinių ar kitų komandinių sporto šakų turnyrams (lygoms). Išvardyti sportininkai gali treniruotis ir didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis.

Tuo metu, kai nesportuoja, sportininkai turi dėvėti veido kaukes ar apsauginius skydelius. Rekomenduojama naudotis asmenine įranga ir sporto priemonėmis. Pasinaudojus įranga, ją būtina dezinfekuoti. Naudoti asmens apsaugos priemones sportininkai turi, jeigu nepavyks išlaikyti numatytojo 10 metrų atstumo, esant būtinybei, pvz., teikiant pagalbą įvykus traumai, esant būtinybei atlikti masažą ir pan.

Treneriai, medicinos darbuotojai, kitas personalas turi laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Jie taip pat privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius ar skydelius. Nerekomenduojama atvykti į darbą tiems darbuotojams, kurie yra 60 metų ir vyresni.

Pašaliniai asmenys į sportavimo vietą nebus įleidžiami.

Ir sportininkams, ir personalo darbuotojams, vos tik atvykus į treniruočių vietą, būtina pamatuoti temperatūrą. Prie sportavimo vietos turi būti dezinfekavimo priemonės, galimybė nusiplauti rankas, pateikiama higienos informacija apie rankų dezinfekavimą, čiaudėjimo etiketą ir kt.

Sportavimo vietose galima lankytis tik sveikiems, karščiavimo ir kitų viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų neturinčių požymių sportininkams, treneriams ir kitam personalui. Jeigu pasireiškia karščiavimas (37,3°C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan., nedelsiant privaloma palikti sportavimo vietą, rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.


Panašūs reikalavimai taikomi ir nuo balandžio 27 d. organizuojant laisvalaikio užsiėmimus atvirose erdvėse – golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose. Organizatoriai įpareigojami užtikrinti, kad vienam lankytojui būtų skirtas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos plotas ir ne mažesnis nei 10 m atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių. Bus leidžiama lankytis ne didesnėmis nei 2 žmonių grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius. Visi privalės dėvėti apsaugines kaukes ar kitas apsaugines veido priemones, eilėse prie bilietų kasų laikytis saugaus ne mažesnio kaip 2 metrai atstumo.

Visus operacijų vadovo sprendimus galite rasti čia: http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/operaciju-vadovo-sprendimai

 

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija


Svarbiausia, patikrinta ir oficiali informacija apie koronavirusą Lietuvoje