Sportas

Svarbiausia informacija dėl COVID-19

Atnaujinta: 2021 04 09

Aktualūs klausimai apie sportą karantino metu 

Vyriausybės sprendimu karantinas šalyje pratęstas iki 2021 m. balandžio 30 d.

Ar gali vykti fizinio aktyvumo užsiėmimai?

Vyriausybės sprendimu, nuo balandžio 12 d. galima teikti sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, vienu metu jas teikiant ne daugiau kaip 10 asmenų, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius. Teikiant tokias paslaugas privaloma užtikrinti sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo (OV) nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Su OV sprendimais Dėl sporto, laisvalaikio ir pramogų atvirose erdvėse teikimo būtinųjų sąlygų galima susipažinti čia ir čia.

Ar galima mankštintis su treniruokliais viešose lauko aikštelėse?

Nuo kovo 6 d. viešose atvirose vietose asmenys gali būti ne didesnėmis nei 5 asmenų arba dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių grupėmis. Vadinasi, mankštintis viešose aikštelėse reikia laikantis pastarojo Vyriausybės nutarimo dėl karantino šalyje pakeitimo.  

Kokios sąlygos aukšto meistriškumo sportininkų treniruotėms?

Iki numatytos karantino pabaigos leidžiamos tik aukšto meistriškumo sporto pratybos ir varžybos, jos vyksta be žiūrovų.

Sportininkams ir treneriams sportuojant kaukių dėvėti nereikia, treniruočių ir varžybų vietose turi būti sudarytos sąlygos tinkamai rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai, o panaudotas sporto inventorius ir priemonės turi būti valomi ir dezinfekuojami.

Sportininkai, kai nesportuoja, ir kiti varžybose bei pratybose dalyvaujantys asmenys turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, nesiburti į didesnes nei 2 asmenų grupes ir privalo laikytis ne mažesnio kaip 2 m atstumo tarp asmenų ar jų grupių.

Su sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu Dėl aukšto meistriškumo sporto varžybų ir pratybų organizavimo būtinų sąlygų galima susipažinti čia.

Kas yra aukšto meistriškumo sportas?

Pagal dabartinį LR Sporto įstatymą, aukšto meistriškumo sportu laikoma sportinė veikla, kai sportininkai rengiasi varžyboms, kurios įeina į nacionalinių ir tarptautinių sporto šakos federacijų varžybų sistemą.

Kuris sportininkas ar komanda laikomi aukšto meistriškumo, nustato sporto šakų federacijos, tvirtindamos pasirengimo įvairioms varžyboms atrankos sistemą, sudarydamos rinktinių sąrašus ir pan.

Aukšto meistriškumo sportininko statusas nepriklauso nuo jo amžiaus, jis sietinas su fizinio pasirengimo lygiu, todėl skirtingose sporto šakose gali apimti labai skirtingas amžiaus kategorijas (pvz., gimnastikai, plaukimui būdinga ypač jauno amžiaus sportininkų rengimasis ir dalyvavimas varžybose, o kitose, pvz., irklavime, sunkiojoje atletikoje ir pan., aukščiausi rezultatai pasiekimai vėliau).

 

Aukšto meistriškumo sportininkams, kurie dėl pandemijos negalėjo dalyvauti atidėtose olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, bus ir toliau mokama valstybės stipendija. Tai numato Seimo priimta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengta Sporto įstatymo pataisa.


Svarbiausia, patikrinta ir oficiali informacija apie koronavirusą Lietuvoje