Struktūra

Į ką atkreipia dėmesį sveikatos priežiūros specialistai?

Atnaujinta: 2016 08 31

Mokinių profilaktinis sveikatos patikrinimas gali vykti visus metus. Kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai turi pateikti informaciją apie profilaktinį sveikatos patikrinimą. Dėl mokinio sveikatos pažymos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti ir atvykti nurodytu laiku.

Dantų būklę turi įvertinti gydytojas odontologas. Rekomenduotina atvykti pas savo šeimos gydytoją jau pasitikrinus dantis. Svarbu atminti, kad vaikas turi būti lydimas vieno iš tėvų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima.

Profilaktinio patikrinimo metu pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega, laikysena, išmatuojamas kraujospūdis, jeigu yra kokių nors nusiskundimų, vaikas siunčiamas pas gydytojus specialistus. Turi būti atlikti kraujo ir šlapimo tyrimai, tačiau jei tokie tyrimai buvo atlikti mažiau nei prieš metus ir nenustatyta pakitimų, tyrimų nereikėtų kartoti.

Tėvai turi atkreipti dėmesį, kad gydytojas nurodytų, kokią fizinio pajėgumo grupę mokinys galės lankyti.

Taip pat turi būti nurodytos rekomendacijos, jei mokinys turi sveikatos sutrikimų: dėl fizinio krūvio, dėl mitybos, dėl regos, alergenų ir panašiai. Pažyma apie mokinio sveikatą turi būti pristatyta visuomenės sveikatos specialistui mokykloje.

Kūno kultūros pamokų organizavimas lauke. Kūno kultūros pratybos lauke gali būti organizuojamos, kai oro temperatūra yra ne žemesnė nei -8°C, mokiniai vilki tinkamą sportinę aprangą ir avalynę. Lyjant, sningant, esant nepatenkinamoms sąlygoms sporto aikštynuose (šlapiai ir (ar) slidžiai aikštelių paviršiaus dangai), kūno kultūros pratybos lauke vykti negali.

Įrengiant universalias aikšteles krepšiniui, tinkliniui, sportiniams žaidimams bei lengvosios atletikos rungtims, bėgimo takas turi būti padengiamas saugia danga.

Įrenginiai, naudojami sportiniams užsiėmimams, turi būti patikimai sutvirtinti, techniškai tvarkingi, išdėstyti saugiu atstumu, nekelti pavojaus mokinių sveikatai ir gyvybei.